Anladın mı?

İyi ya madem ki günün birinde hepimiz çekip gideceğiz. O halde bunca matem bunca kahır ne için.. Sizinkisi matem değil zaten korku korku.. Hayat demek ölümü beklemek demektir. Az çok hepimiz denizleri, yıldızları ağaçları falanları filanları göreceğiz bir çok şeyin tadına bakacağız, sonrada ister istemez gidiyorum elveda şarkısını söyleyeceğiz. Öyleyse gideninde kalanında gönlü hoş olsun. Anladın mı?

Günü gelince tamam gidiyorum elveda şarkısı.. Tamam öyle mi? Dümenci herif, Öleceksin diye ödün patlıyor. Bütün numaranda bunu örtmek için zaten..

İyi adamdı.. 2 çocuğu, karısı vardı, iyi kötü sevilmiş ömrünü heder etmişti. Yalnız değildi.. Yaa anladın mı? Anladın mı Anam babam kardeşim, anladın mı arkadaşım?

Yoksa ben kötü bir adam mıyım? Yahu dininize imanınıza söyleyin be! Ben.. Yapma etme, yaşlanıyorsun. Gücün kalmıyor bak bozuk çalıyorsun! Eskiyi unut sokul insanlara sevdir kendini. Bir gayret et be! Yapamam yapamam alay ettiremem kendimle ardımdan teneke çaldıramam geçmiş ola artık.

Bazen sırf yalnız kalmamak davasına öldürdük kimilerini, kendi derdimizi anlattık ama onları konuşturmadık hiç, dinlemedik, konuşamadıkça öldü onlar, anlatamadıkça, çırpına çırpına öldüler.

Biraz balık tuttum sonra hepsini denize attım. Ne yapayım sevmediler yeryüzünü. Sevmek için çok geç, ölmek için ise çok erken. Bülbülün çilesi yanmakmış güle.

Anladın mı?

Ne demiş James BOND: İnsan havasızlıktan değil, parasızlıktan ölür..

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website

En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.