Hani

Şarkı varsın saçlarda yakalanan bahardan bahsetsin… Ben saçlarda yalnızca sonbahar ve kış yakaladım. Nasıl yakalamıştım saçlarından baharı..

Habersiz geçen yıllarım var, bazen içli bir şarkı var ama çiçekleri taç yapamadım, çok yapmak isterdim ama olmadı… Ceylanların pınarlarını hiç görmedim. Ağaçlar ve renkli çiçekler belki… Ben o günleri anarsam kahroluyorum yani şarkının tam tersini yaşıyorum!

Bu şarkıyı bilenler bilir ama bilmeyenler için; Dalından koparılmış beyaz bir çiçekten bahsedilir, işte o çiçek bütün hikayenin ta kendisidir. Güzelliği ve sıcaklığı kalpte taşıyan bir adam! Ama kuşları çok iyi bilirim.

Hani Kuşlar Ağaçlar şarkısının Yazarı Nihat Aşar, 25 Aralık 2005 tarihinde İzmir’de 77 yaşında vefat etmiştir. Üstad yaşamış ki yazmış.

Allah rahmet eylesin.

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website

En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.