Tedavülden kalkmış aşkların parasız şairi

Tedavülden kalkmış aşkların parasız şairi, kızın yüzüne son defa bakar bakmasına ama pabucundaki delikten haberi yoktur. Eskimiş gömleğinin yakasından silkelenip düşer gibi savrulur kenara sevdalardan.

Aşkın esamesi kalmamış dünyada iflah olmaz sevdalılar, eski bir defterin yırtılmış sayfalarında yaşıyor şimdi.

Bulanık hatıralardan geriye kalan tekahütlerin emekli maaşı için uzanıyor eller. Geçmiş olsun! Boşa geçen zamanda fakat yinede tedavülde olan vadeli aşklara yatırılan nakit sevdalara.

Çiçekler kuruyup düşerken dallarında, kaldırdım kalbimin perdesini bom boş gözlerinden sana inat! Susmuş suskunluğum kadere olan küskünlüğümden değil! Yüzümden her defasında eksilmeyen tebessümdendir.

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website

En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.